Aktualności

Zdjęcie

Branża leasingowa wyciąga rękę do klientów

2020-09-08
Firmy członkowskie stowarzyszone w Związku Polskiego Leasingu podjęły szereg działań polegających na elastycznym podejściu do klienta m.in. w kwestii spłaty jego zobowiązań i dalszej realizacji zawartych umów w sytuacji kryzysowej - wyjaśnia Andrzej Krzemiński, przewodniczący komitetu wykonawczego Związku Polskiego Leasingu w rozmowie, która powstała w ramach projektu EEC Defence Razem bronimy gospodarki.
Zdjęcie

Minister finansów: jeśli epidemia potrwa dłużej, budżet będzie musiał być zmieniony

2020-09-08
Jeśli epidemia potrwa dłużej, to budżet będzie musiał być całkiem inaczej skonstruowany - ocenił szef resortu finansów Tadeusz Kot cytowany w poniedziałkowym wpisie MF na Twitterze. "Budżet, który obowiązuje to budżet zbilansowany. W tej chwili nie śpieszymy się z jego nowelizacją" - powiedział cytowany we wpisie Kot.
Zdjęcie

Obniżka stóp procentowych a koszty przy leasingu

2020-09-08
W tym roku, po pięciu latach przerwy, Rada Polityki Pieniężnej dwukrotnie już obniżała stopy procentowe. Pierwsza obniżka miała miejsce 17 marca, druga 8 kwietnia. W efekcie główna stopa referencyjna spadła z 1 proc. do 0,5 proc. To przełożyło się na stawkę WIBOR, od poziomu której uzależnione jest oprocentowanie wielu umów leasingowych.

Darmowa konsultacja

Daj sobie pomóc!